Rezultate, program, Clasament Liga 1. Etapa a XVIII-a: Dinamo – CFR 0-3!

Liga 1, ediția 2018/2019, începe vineri, 20 iulie, cu partida dintre campioana României, CFR Cluj și FC Botoșani. În acest sezon de primă divizie vor evolua, în premieră, Dunărea Călărași și FC Hermannstadt.

Turul campionatului se încheie la sfârșitul lunii octombrie, iar finalul sezonului regulat va fi consemnat la început de martie. Tot atunci va începe și play-off-ul, care se va încheia pe 12-13 mai. Finala Cupei României va avea loc pe 27 mai.

Locurile 1-6 din sezonul regulat al Ligii 1 intră în play-off iar locurile 7-14 din sezonul regulat vor continua în play-out.

Locul 1 din play-off se califică în Liga Campionilor, în timp ce locurile 2 și 3 se califica în Europa League.

Locul 12 din play-out merge la baraj cu locul 3 din Liga 2.

Locurile 13-14 din play-out retrogradează.

Partidele vor fi transmise pe LOOK TV / PLUS, DIGI SPORT și TELEKOM SPORT.

 

 

Iată programul:

Etapa a XVIII-a: 

04 DEC ’18, 17:30FC Voluntari – AFC Hermannstadt 2-0

04 DEC ’18, 20:00FC Dinamo 1948- CFR 1907 Cluj 0-3

05 DEC ’18, 17:30Gaz Metan Mediaș – FC Viitorul

05 DEC ’18, 20:00Sepsi OSK Sf Gheorghe -FCSB

06 DEC ’18, 14:00Dunarea Calarasi – AFC Astra Giurgiu

06 DEC ’18, 17:00FC Botoșani – CSM Politehnica Iași

06 DEC ’18, 20:00CS Concordia Chiajna – Universitatea Craiova

Etapa a XVII-a:

 

30 NOV ’18, 17:30 CSM Politehnica Iași – Sepsi OSK Sf Gheorghe 1-1

30 NOV ’18, 20:00 CFR 1907 Cluj – FC Voluntari 5-0

01 DEC ’18, 14:00 AFC Hermannstadt – CS Concordia Chiajna 2-1

01 DEC ’18, 20:00 FC Viitorul –  FC Dinamo 1948 4-1

02 DEC ’18, 17:00 Universitatea Craiova  – Dunarea Calarasi 1-0

02 DEC ’18, 20:00 FCSB   – Gaz Metan Mediaș 2-1

03 DEC ’18, 20:00 AFC Astra Giurgiu- FC Botoșani 1-1

 
Etapa a XVI-a

 

FC Dinamo 1948 – Gaz Metan Mediaș 1-1

24 NOV ’18, 16:00 Sepsi OSK Sf Gheorghe – AFC Astra Giurgiu-1-0

24 NOV ’18, 18:30 CS Concordia Chiajna- CFR 1907 Cluj  0-1

25 NOV ’18, 13:30 Dunarea Calarasi- AFC Hermannstadt 0-1

25 NOV ’18, 17:30 FC Voluntari-  FC Viitorul 1-2

25 NOV ’18, 20:30 CSM Politehnica Iași – FCSB 1-2

26 NOV ’18, 20:30 FC Botoșani- Universitatea Craiova

Etapa a XV-a 

 

09 NOV ’18, 21:00 Universitatea Craiova – Sepsi OSK Sf Gheorghe 1-1

10 NOV ’18, 15:00 AFC Astra Giurgiu – CSM Politehnica Iași 1-2

10 NOV ’18, 18:00 FC Viitorul – CS Concordia Chiajna 0-0

10 NOV ’18, 21:00 CFR 1907 Cluj – Dunărea Calarasi 0-0

11 NOV ’18, 17:30 AFC Hermannstadt – FC Botoșani 1-1

11 NOV ’18, 21:00 FC Dinamo 1948 – FCSB 1-1

12 NOV ’18, 21:00 Gaz Metan Mediaș – FC Voluntari 2-0

Etapa a XIV-a (prima din retur):

 

02 NOV ’18, 21:00CSM Politehnica Iași – Universitatea Craiova 0-3

03 NOV ’18, 18:00Sepsi OSK Sf Gheorghe- AFC Hermannstadt 1-3

03 NOV ’18, 21:00FC Botoșani – CFR 1907 Cluj 1-5

04 NOV ’18, 16:00Dunarea Calarasi – – FC Viitorul 0-1

04 NOV ’18, 21:00FCSB – AFC Astra Giurgiu 1-0

05 NOV ’18, 18:00CS Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș 0-0

05 NOV ’18, 21:00FC Voluntari – FC Dinamo 1948 0-1


Etapa I, 21/22 iulie

CFR CLUJ         –          FC BOTOȘANI 1-1

ASTRA             –            FCSB 1-0

CRAIOVA           –          POLI IAȘI 0-0

HERMANNSTADT –       SEPSI 1-0

VIITORUL           –          CĂLĂRAȘI 0-1

GAZ METAN      –          CHIAJNA 2-1

DINAMO            –          FC VOLUNTARI 2-1

Etapa II , 28/19 iulie

POLI IAȘI           –          ASTRA 1-1

SEPSI               –          CRAIOVA 1-0

FC BOTOȘANI   –          HERMANNSTADT 2-0

CĂLĂRAȘI         –          CFR CLUJ 0-0

CHIAJNA           –          VIITORUL 1-1

FC VOLUNTARI –           GAZ
METAN 1-1

FCSB                –          DINAMO 3-3

 Etapa III, 4/5 august

 ASTRA              –          SEPSI 1-1

CRAIOVA           –          FC BOTOȘANI 2-2

HERMANNSTADT –       CĂLĂRAȘI 1-1

CFR CLUJ          –          CHIAJNA 2-1

VIITORUL           –          FC VOLUNTARI 2-0

GAZ METAN      –          DINAMO 3-2

FCSB                –          POLI IAȘI  4-0

Etapa IV, 11/12 august

FC BOTOȘANI   
–         ASTRA 1-1

CĂLĂRAȘI         
–         CRAIOVA 1-3

CHIAJNA           
–         HERMANNSTADT 2-0

FC VOLUNTARI –           CFR
CLUJ 1-2

DINAMO            
–         VIITORUL 1-0

SEPSI               –         POLI
IAȘI 3-0

GAZ METAN      
–         FCSB 1-3

Etapa V, 18/19 august

ASTRA              –          CĂLĂRAȘI 1-1

CRAIOVA           –          CHIAJNA 0-1

HERMANNSTADT –       FC
VOLUNTARI 4-0

CFR CLUJ          –          DINAMO 3-1

POLI IAȘI           –          FC BOTOȘANI 2-1

VIITORUL           –          GAZ METAN 2-0

FCSB                –          SEPSI 2-0

Etapa VI, 25/26 august

CHIAJNA           –          ASTRA 0-3

FC VOLUNTARI –           CRAIOVA 1-5

DINAMO            –          HERMANNSTADT 2-1

CĂLĂRAȘI         –          POLI IAȘI 2-0

GAZ METAN      –          CFR CLUJ 0-0

FC BOTOȘANI   –          SEPSI 0-0

VIITORUL           –          FCSB 1-4

Etapa VII, 1/2 septembrie

ASTRA             –          FC
VOLUNTARI 0-0

CRAIOVA           –          DINAMO 3-0

POLI IAȘI           –          CHIAJNA 3-0

HERMANNSTADT –       GAZ
METAN 0-1

SEPSI               –          CĂLĂRAȘI 1-0 

CFR CLUJ          –          VIITORUL 1-2

FCSB                –          FC BOTOȘANI 2-2

Etapa VIII, 15/16 septembrie

DINAMO            –          ASTRA 1-2

FC VOLUNTARI –           POLI
IAȘI 2-3 

GAZ METAN      –          CRAIOVA 3-2

CHIAJNA           –          SEPSI 0-3

VIITORUL           –          HERMANNSTADT 1-0

CĂLĂRAȘI         –          FC BOTOȘANI 3-2

CFR CLUJ          –          FCSB 1-1

Etapa IX, 22/23 septembrie

ASTRA             –          GAZ
METAN 3-0

POLI IAȘI           –          DINAMO 1-0

SEPSI               –          FC VOLUNTARI 1-1

CRAIOVA           –          VIITORUL 2-0

FC BOTOȘANI   –          CHIAJNA 0-2

HERMANNSTADT –       CFR
CLUJ 0-1

FCSB                –         CĂLĂRAȘI 2-0

Etapa X, 29/30 septembrie

VIITORUL           
–         ASTRA 1-0

GAZ METAN      
–         POLI IAȘI 1-0

DINAMO            
–         SEPSI 0-0

FC VOLUNTARI –           FC
BOTOȘANI 1-1

CFR CLUJ          
–         CRAIOVA 0-0

CHIAJNA           
–         CĂLĂRAȘI 1-1

HERMANNSTADT –       FCSB 1-3

Etapa XI, 6/7 octombrie

ASTRA              –          CFR CLUJ 1-2

POLI IAȘI           –          VIITORUL 1-2

SEPSI              –          GAZ
METAN 1-2

FC BOTOȘANI   –          DINAMO 2-0

CĂLĂRAȘI         –          FC VOLUNTARI 1-1

CRAIOVA           –          HERMANNSTADT 1-1

FCSB               –          CHIAJNA 0-1

Etapa XII, 20/21 octombrie

HERMANNSTADT –       ASTRA 0-2

CFR CLUJ          
–         POLI IAȘI 1-0

VIITORUL           
–         SEPSI 2-3

GAZ METAN      
–         FC BOTOȘANI 1-2

DINAMO            
–         CĂLĂRAȘI  1-1

FC VOLUNTARI –           CHIAJNA 4-0

CRAIOVA           
–         FCSB 2-1

Etapa XIII, 27/28 octombrie

ASTRA             –          CRAIOVA 0-3

POLI IAȘI           –          HERMANNSTADT 0-2

SEPSI               –          CFR CLUJ 1-2

FC BOTOȘANI   –          VIITORUL 1-2

CĂLĂRAȘI         –          GAZ METAN 0-0

CHIAJNA           –          DINAMO 0-0

FCSB               –          FC
VOLUNTARI 2-1

 

Citește mai mult

Alte știri

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker